Opera News

Opera News App

Super predictions results that made the day

Sylvester_731
By Sylvester_731 | self meida writer
Published 8 days ago - 19 views

England - Premier League

13:30 FT Chelsea 2:5 West Bromwich Albion

16:00 FT Leeds United 2:1 Sheffield United

18:30 FT Leicester City 0:2 Manchester City

21:00 FT Arsenal 0:3 Liverpool

France - Ligue 1

13:00 FT Monaco 4:0 Metz

17:00 FT Paris Saint-Germain 0:1 Lille

21:00 FT Lens 1:1 Lyon

Germany - 1. Bundesliga

15:30 FT Borussia Dortmund 1:2 Eintracht Frankfurt

15:30 FT Bayer Leverkusen 2:1 Schalke 04

15:30 FT Wolfsburg 1:0 FC Koeln

15:30 FT Mainz 05 1:1 Arminia Bielefeld

15:30 FT Augsburg 2:1 Hoffenheim

18:30 FT RB Leipzig 0:1 Bayern Munich

20:30 FT Borussia Moenchengladbach 2:1 Freiburg

Italy - Serie A

12:30 FT AC Milan 1:1 Sampdoria

15:00 FT SSC Napoli 4:3 Crotone

15:00 FT Genoa 1:1 Fiorentina

15:00 FT Benevento 2:2 Parma Calcio 1913

15:00 FT Sassuolo 2:2 Roma

15:00 FT Lazio 2:1 Spezia

15:00 FT Atalanta 3:2 Udinese

15:00 FT Cagliari 0:2 Hellas Verona

18:00 FT Torino 2:2 Juventus

20:45 FT Bologna 0:1 Inter

Netherlands - Eredivisie

18:45 FT VVV-Venlo 0:1 FC Groningen

20:00 FT FC Twente 1:2 Vitesse

20:00 FT Willem II 0:1 AZ Alkmaar

21:00 FT Sparta Rotterdam 3:2 PEC Zwolle

Portugal - Primeira Liga

19:00 FT Rio Ave 0:2 Gil Vicente

21:30 74' FC Porto 1:1 Santa Clara

Russia - Premier League

13:00 FT FC Rotor Volgograd 0:2 Lokomotiv Moscow

15:30 FT FC Krasnodar 0:5 FK Akhmat

15:30 FT Rubin Kazan 1:0 PFC Sochi

18:00 FT Dinamo Moscow 4:0 FC Ufa

Spain - LaLiga

14:00 FT Granada 0:3 Villarreal

16:15 FT Real Madrid 2:0 Eibar

18:30 FT Osasuna 0:0 Getafe

Australia - A-League

10:05 FT Brisbane Roar FC 1:1 Western Sydney Wanderers FC

Austria - Bundesliga Relegation Group

17:00 FT Austria Wien 2:0 Altach

17:00 FT SKN St. Poelten 0:1 Admira Moedling

17:00 FT Ried 3:2 Hartberg

Belgium - First Division A

16:15 FT Oostende 0:2 Waasland-Beveren

18:30 FT St.Truiden 2:1 KV Mechelen

20:45 FT Kortrijk 1:2 Club Brugge

International - CAF Champions League Grp. A

15:00 FT Simba SC 4:1 AS Vita Club

15:00 FT Al-Merreikh 2:2 Al Ahly

International - CAF Champions League Grp. C

18:00 FT Kaizer Chiefs 1:0 Wydad Casablanca

18:00 FT Petro Atletico 0:1 Horoya AC

International - CAF Champions League Grp. D

18:00 FT Teungueth FC 2:1 Esperance

21:00 FT MC Alger 0:2 Zamalek SC

Croatia - 1. Division

12:55 FT NK Lokomotiva 0:2 Hajduk Split

15:00 FT NK Istra 1961 0:2 Osijek

17:05 FT Sibenik 1:1 Dinamo Zagreb

20:00 FT HNK Gorica 3:4 Rijeka

Czech Republic - 1. Liga

14:00 FT Sigma Olomouc 0:1 Pardubice

16:00 FT Slovan Liberec 0:0 Banik Ostrava

16:00 FT Opava 1:2 Slovacko

18:30 FT Sparta Prague 7:2 Teplice

England - Championship

13:30 FT Huddersfield Town 1:1 Brentford

Germany - 2. Bundesliga

13:00 FT Bochum 2:1 Holstein Kiel

13:00 FT FC Heidenheim 0:1 Greuther Fuerth

13:00 FT Karlsruher SC 0:1 Osnabrueck

Greece - Super League Relegation Group

14:00 FT Atromitos 1:1 Apollon Smirnis

16:15 FT OFI Crete 2:1 PAS Giannina

18:30 FT Lamia 1:1 NFC Volos

18:30 FT AE Larissa 1:1 Panetolikos

Hungary - NB I

14:45 FT Paksi SE 3:1 MTK Budapest

17:00 FT Zalaegerszeg 2:0 Diosgyori VTK

19:30 FT Budapest Honved 2:2 Ujpest

Ireland - Premier Division

19:00 FT Bohemian FC 0:1 St. Patrick's Athletic

19:00 FT Drogheda United 1:1 Finn Harps

19:00 FT Derry City 1:2 Waterford FC

Israel - Ligat HaAl Championship Group

17:45 FT FC Ashdod 1:1 Hapoel Ironi Kiryat Shmona

18:50 FT Maccabi Haifa 1:1 Maccabi Petach Tikva

19:30 FT Maccabi Tel Aviv 2:1 Hapoel Beer Sheva

Israel - Ligat HaAl Relegation Group

16:15 FT Hapoel Hadera 0:1 Hapoel Tel Aviv

Mexico - Liga MX Guard1anes Clausura

03:30 FT Puebla 3:1 Mazatlan FC

05:30 FT FC Juarez 0:1 Cruz Azul

Northern Ireland - Premiership

16:00 FT Coleraine 0:0 Glenavon

16:00 FT Warrenpoint Town 0:5 Cliftonville

16:00 FT Larne 3:0 Carrick Rangers

16:00 FT Glentoran 4:0 Portadown

18:30 FT Dungannon Swifts 0:2 Linfield

Poland - Ekstraklasa

12:30 FT Wisla Plock 0:1 Piast Gliwice

15:00 Pst Stal Mielec -:- Rakow Czestochowa

17:30 FT Legia Warszawa 4:2 Pogon Szczecin

20:00 FT Cracovia 2:1 Lech Poznan

Romania - Liga I

14:00 FT Hermannstadt 4:1 FC Arges Pitesti

Scotland - FA Cup

13:15 FT Dumbarton 0:1 Aberdeen

16:00 FT Stenhousemuir 0:4 Kilmarnock

16:00 Finished AET Livingston 2:1 Raith Rovers

16:00 FT Hamilton Academical 0:3 St. Mirren

16:00 FT Fraserburgh 2:4 Montrose

16:00 FT Formartine United 0:5 Motherwell

16:00 AP Forfar Athletic 7:5 Edinburgh City

16:00 FT Ayr United 0:1 Clyde

16:00 Finished AET East Fife 1:2 Greenock Morton

16:00 FT Dundee FC 0:1 St. Johnstone

16:00 FT Dundee United 2:1 Partick Thistle

16:00 Finished AET Brora Rangers 1:3 Stranraer

20:30 FT Celtic 3:0 Falkirk

Slovakia - Super Liga Championship Group

15:30 FT Slovan Bratislava 4:1 Zlate Moravce

17:00 FT Trencin 0:1 Spartak Trnava

Slovakia - Super Liga Relegation Group

17:00 FT Zemplin Michalovce 1:0 FK Senica

17:00 FT FK Pohronie 1:2 SKF Sered

17:00 FT Nitra 1:0 Ruzomberok

Slovenia - Prva Liga

15:00 Pst NK Bravo -:- Domzale

17:15 Pst Gorica -:- Olimpija Ljubljana

20:15 Pst Aluminij -:- Maribor

Spain - Copa del Rey

21:30 74' Athletic Bilbao 0:1 Real Sociedad

Switzerland - Super League

18:15 FT Lausanne 2:1 Luzern

20:30 FT St. Gallen 1:1 FC Zuerich

Turkey - Super Lig

12:30 FT Kayserispor 1:1 Goztepe

15:00 FT Sivasspor 0:0 Trabzonspor

15:00 FT Rizespor 0:0 Fatih Karagumruk

18:00 FT Hatayspor 3:0 Galatasaray

Ukraine - Premier League

13:00 FT Mariupol 4:3 Inhulets Petrove

16:00 FT Rukh Lviv 0:2 Zorya

18:30 FT Desna 2:0 Olimpik Donetsk

Belgium - First Division B

17:00 Cnc Westerlo -:- Waasland-Beveren

20:45 FT Union St.Gilloise 2:0 RFC Seraing

International - Club Friendlies

14:00 FT Vaesteraas SK 1:2 Sirius

14:00 FT Oerebro 2:0 Akropolis IF

14:00 FT Haecken 4:1 Varbergs BoIS FC

Egypt - Premier League

15:00 Pst Aswan FC -:- Al Ahly

19:00 FT Al Masry 1:0 El Geish

21:00 FT Ismaily SC 1:2 Ceramica Cleopatra

England - League Two

14:00 FT Southend United 0:2 Carlisle United

Estonia - Meistriliiga

12:00 FT Nomme JK Kalju 0:1 Narva Trans

15:00 Pst Parnu JK Vaprus -:- TJK Legion

Finland - Cup Final Stage

14:00 AP Honka 4:2 PK-35

16:00 Finished AET FC Inter Turku 1:0 SJK

16:00 FT HIFK 0:3 HJK

France - Ligue 2

15:00 FT Toulouse 4:1 Nancy

20:00 FT Troyes 1:0 Guingamp

20:00 FT Grenoble 2:2 Chateauroux

20:00 FT Rodez 2:2 Chambly

20:00 FT Clermont Foot 0:0 Niort

20:00 FT AC Ajaccio 3:0 Valenciennes

20:00 FT Caen 1:1 Pau

20:00 FT Sochaux 1:2 Paris FC

Italy - Serie C Grp. A

12:30 FT Carrarese 0:1 Como

15:00 FT AlbinoLeffe 1:3 Pro Vercelli

15:00 FT Pontedera 2:2 Pro Sesto

15:00 FT Renate 1:2 Olbia

15:00 FT Grosseto 1:1 Giana Erminio

17:30 FT Lecco 0:1 Pro Patria

17:30 FT Livorno 5:0 Pistoiese

17:30 FT Novara 0:0 Pergolettese

17:30 FT Piacenza 1:1 Lucchese

20:30 FT Alessandria 2:0 Juventus U23

Italy - Serie C Grp. B

12:30 FT Matelica 1:0 Sambenedettese

12:30 FT Modena 3:1 S.S. Arezzo

15:00 FT Virtus Verona 0:3 Perugia

15:00 FT Vis Pesaro 2:1 Imolese Calcio

15:00 FT Gubbio 0:4 Carpi

15:00 FT Legnago Salus 2:3 Sudtirol

17:30 FT FeralpiSalo 1:2 Alma Juventus Fano

17:30 FT R.C. Cesena 0:0 Mantova

17:30 FT Ravenna 0:0 Fermana

20:30 FT Triestina 1:0 Calcio Padova

Italy - Serie C Grp. C

13:00 FT Casertana 2:3 Palermo FC

15:00 FT Ternana 4:1 Avellino

15:00 FT Vibonese 0:1 Bari

15:00 FT Virtus Francavilla 1:0 Cavese

15:00 FT Potenza 0:2 Juve Stabia

15:00 FT Catania 1:0 Viterbese

15:00 FT Teramo 2:1 AP Turris

15:00 Cnc Paganese -:- Trapani

17:30 FT Catanzaro 1:0 Bisceglie

Japan - J. League

06:00 FT Yokohama F.Marinos 1:1 Shonan Bellmare

07:00 FT Vegalta Sendai 0:2 Vissel Kobe

07:00 FT Nagoya Grampus 0:0 FC Tokyo

07:00 FT Avispa Fukuoka 1:2 Hokkaido Consadole Sapporo

07:05 FT Sanfrecce Hiroshima 0:0 Gamba Osaka

08:05 FT Urawa Red Diamonds 2:1 Kashima Antlers

10:00 FT Yokohama FC 1:1 Kashiwa Reysol

12:00 FT Kawasaki Frontale 2:0 Oita Trinita

Portugal - Segunda Liga

12:00 FT Vizela 1:1 Estoril

16:00 FT FC Porto B 0:3 Arouca

Russia - Football National League

07:00 FT SKA-Khabarovsk 1:0 FC Orenburg

13:00 FT Veles Moscow 1:1 FC Yenisey Krasnoyarsk

13:00 FT Akron Togliatti 0:0 Tom Tomsk

13:00 FT Krylya Sovetov Samara 4:0 Tekstilshchik

14:00 FT Shinnik Yaroslavl 0:1 Dinamo Briansk

15:00 FT Torpedo Moscow 1:0 Irtysh

15:00 FT Fakel 1:1 Neftekhimik

15:00 FT FC Volgar 1:0 FC Alania Vladikavkaz

15:00 FT Chayka 0:2 Spartak Moscow II

18:00 FT Baltika 1:2 Nizhny Novgorod

Scotland - Championship

16:00 FT Dunfermline Athletic 0:0 Hearts

16:00 FT Arbroath 2:1 Alloa Athletic

Scotland - League One

16:00 Cnc Peterhead -:- Forfar Athletic

16:00 Cnc Falkirk -:- Airdrieonians

16:00 Cnc East Fife -:- Montrose

16:00 Cnc Dumbarton -:- Cove Rangers

16:00 Cnc Clyde -:- Partick Thistle

Serbia - Super Liga

14:55 FT Javor 1:1 Backa Backa Palanka

14:55 FT FK Radnik Surdulica 2:1 Zlatibor

14:55 FT Indjija 1:0 Rad Beograd

17:00 FT Napredak 1:4 FK Crvena Zvezda

19:05 FT Partizan Beograd 3:0 FK Metalac

Singapore - S.League

11:30 FT Hougang United FC 5:1 Tampines Rovers FC

11:30 FT Young Lions 1:3 Lion City Sailors FC

Spain - LaLiga2

14:00 FT Logrones 1:0 Tenerife

16:00 FT Girona 3:1 Ponferradina

18:15 FT Castellon 1:0 Real Oviedo

Spain - Segunda B Grp. I - Promotion Group

16:00 FT Celta Vigo B 1:3 Real Valladolid B

Spain - Segunda B Grp. I - Second Stage

17:00 FT Compostela 1:2 Numancia

Spain - Segunda B Grp. III - Promotion Group

17:00 FT Gimnastic 2:2 Villarreal B

18:00 FT Barcelona B 2:1 Alcoyano

Spain - Segunda B Grp. IV - Relegation Group

13:00 FT Las Palmas B 3:1 Lorca Deportiva

19:00 FT CD Marino 1:2 Granada B

Spain - Segunda B Grp. V - Second Stage

17:00 FT Rayo Majadahonda 2:1 Merida

Turkey - 1. Lig

12:30 FT Tuzlaspor 0:2 Samsunspor

15:00 FT Ankaraspor 4:2 Akhisarspor

15:00 FT Giresunspor 0:0 Istanbulspor

18:00 FT Adana Demirspor 2:0 Keciorengucu

Albania - Kategoria Superiore

16:00 FT Teuta Durres 1:0 Laci

16:00 FT Vllaznia 0:0 Partizani

Argentina - Primera Nacional Zona A

20:30 FT Club Atletico Estudiantes 2:1 Deportivo Riestra

21:30 76' Tigre 1:0 Estudiantes de Rio Cuarto

22:30 32' Agropecuario 0:1 Deportivo Maipu

Argentina - Primera Nacional Zona B

20:30 FT Barracas Central 2:1 Almagro

21:00 FT Atletico Rafaela 0:0 CA Defensores de Belgrano

Argentina - Primera B Metropolitana Apertura

18:05 FT CA Defensores Unidos 0:2 Los Andes

20:30 FT Deportivo Armenio 1:3 Justo Jose de Urquiza

20:30 FT CD UAI Urquiza 1:2 Acassuso

20:30 FT CA Fenix 3:4 Colegiales

Argentina - Copa de la Liga Profesional

00:15 FT San Lorenzo 2:0 Rosario Central

02:15 FT Central Cordoba de Santiago 0:1 Club Atletico Platense

19:00 FT Talleres 3:1 Independiente

21:15 87' Gimnasia LP 2:4 Lanus

21:15 88' Sarmiento 1:2 Atletico Tucuman

23:30 Boca Juniors -:- Defensa y Justicia

Azerbaijan - Premier League

15:30 FT Sabail 0:0 Zira

Belarus - Premier League

13:00 FT BATE Borisov 3:2 Gomel

15:00 FT Sputnik Rechitsa 0:1 FC Minsk

17:00 FT Shakhtyor Soligorsk 4:0 Isloch

19:00 FT Torpedo Zhodino 1:0 FK Vitebsk

Bolivia - Primera Division

02:00 FT San Jose 0:3 Royal Pari

21:00 FT Real Santa Cruz 2:3 Always Ready

23:15 Bolivar -:- Blooming

Bosnia and Herzegovina - Premier League

15:00 FT Sloboda Tuzla 1:0 Zeljeznicar

15:00 FT FK Krupa 1:1 FK Tuzla City

17:00 FT FK Sarajevo 1:0 Siroki Brijeg

Chile - Primera Division

00:00 FT Union La Calera 1:0 Union Espanola

16:00 FT Melipilla 1:1 Atletico Nublense

23:00 5' Universidad de Chile 0:0 Huachipato

Colombia - Primera A Apertura

02:40 FT Santa Fe 1:1 Deportivo Pereira

Costa Rica - Primera Division Clausura

04:00 FT LD Alajuelense 1:1 Club Sport Herediano

23:00 5' Grecia 0:0 Limon

Cyprus - 1. Division Relegation Playoff

17:00 Pst Doxa Katokopia -:- Karmiotissa Pano Polemidion

Czech Republic - FNL

16:30 FT FK Slavoj Vysehrad 0:4 MFK Chrudim

16:30 FT SK Prostejov 3:5 FC Vlasim

16:30 FT Trinec 2:2 Dukla Praha

16:30 FT Blansko 2:0 FK Varnsdorf

Denmark - 1. Division Relegation Group

15:00 FT Fremad Amager 3:0 Vendsyssel FF

Denmark - 2. Division Grp. 1

14:00 FT Holbaek B&I 0:2 Naesby

Denmark - 2. Division Grp. 2

14:00 FT Hilleroed 2:0 Broenshoej

Ecuador - Serie A - First Stage

19:15 FT Delfin 1:1 Deportivo Cuenca

21:30 69' LDU de Quito 0:0 Mushuc Runa

El Salvador - Primera Division - Clausura - Second Stage - Group A

23:00 5' Jocoro FC 0:0 Atletico Marte

England - Isthmian Premier Division

16:00 Cnc Bishop's Stortford -:- Worthing

16:00 Cnc Bognor Regis Town -:- Cray Wanderers

16:00 Cnc Bowers & Pitsea -:- Folkestone Invicta

16:00 Cnc Potters Bar Town -:- Kingstonian

16:00 Cnc Merstham -:- Lewes

16:00 Cnc Margate -:- Enfield Town

16:00 Cnc Leatherhead -:- Brightlingsea Regent

16:00 Cnc Horsham -:- East Thurrock United

16:00 Cnc Hornchurch -:- Cheshunt

16:00 Cnc Haringey Borough -:- Carshalton Athletic

16:00 Cnc Corinthian Casuals -:- Wingate & Finchley

England - Northern Premier Division

16:00 Cnc Basford United -:- Matlock Town

16:00 Cnc Bamber Bridge -:- Radcliffe

16:00 Cnc Atherton Collieries -:- Warrington Town

16:00 Cnc Buxton -:- Nantwich Town

16:00 Cnc FC United of Manchester -:- Hyde United

16:00 Cnc Witton Albion -:- Mickleover Sports

16:00 Cnc Scarborough Athletic -:- Stalybridge

16:00 Cnc Stafford Rangers -:- Grantham Town

16:00 Cnc South Shields -:- Ashton United

16:00 Cnc Morpeth Town FC -:- Lancaster City

16:00 Cnc Whitby -:- Gainsborough

England - Southern Premier Division Central

16:00 Cnc Barwell FC -:- Biggleswade Town

16:00 Cnc Bromsgrove Sporting -:- Kings Langley FC

16:00 Cnc Stratford Town -:- AFC Rushden & Diamonds

16:00 Cnc St. Ives Town FC -:- Stourbridge

16:00 Cnc Royston Town -:- Coalville Town

16:00 Cnc Redditch United -:- Lowestoft Town

16:00 Cnc Peterborough Sports -:- Banbury United

16:00 Cnc Nuneaton Borough FC -:- Needham Market

16:00 Cnc Leiston -:- Tamworth

16:00 Cnc Hitchin Town -:- Rushall Olympic

16:00 Cnc Hednesford -:- Alvechurch

England - Southern Premier Division South

16:00 Cnc Metropolitan Police FC -:- Hartley Wintney

16:00 Cnc Gosport Borough -:- Hendon

16:00 Cnc Dorchester Town -:- Hayes & Yeading United

16:00 Cnc Chesham United -:- Truro City

16:00 Cnc Swindon Supermarine -:- Salisbury

16:00 Cnc Tiverton -:- Beaconsfield Town

16:00 Cnc Yate Town -:- Walton Casuals

16:00 Cnc Wimborne Town -:- Taunton Town

16:00 Cnc Weston Super Mare -:- Poole Town FC

16:00 Cnc Farnborough -:- Merthyr Town

England - Premier League U18

12:00 FT Crystal Palace U18 4:0 Southampton U18

13:00 FT Leicester City U18 3:4 Reading U18

14:00 FT Aston Villa U18 0:2 Brighton & Hove Albion U18

France - National

20:00 FT Villefranche Beaujolais 1:0 Concarneau

20:00 FT Red Star 0:1 Stade Briochin

20:00 FT Boulogne 2:2 Orleans

Georgia - Erovnuli Liga

12:00 FT Dinamo Batumi 1:1 Lokomotivi Tbilisi

13:45 FT Saburtalo 0:0 FC Telavi

15:30 FT Dinamo Tbilisi 1:0 Dila Gori

Germany - 3. Liga

14:00 FT Wehen Wiesbaden 2:2 Saarbruecken

14:00 FT SC Verl 1:2 MSV Duisburg

14:00 FT Bayern Munich II 2:3 Luebeck

14:00 FT Magdeburg 2:0 Ingolstadt

14:00 FT KFC Uerdingen 1:3 1860 Muenchen

14:00 FT Kaiserslautern 3:1 Hallescher FC

14:00 FT Waldhof Mannheim 1:0 FSV Zwickau

Germany - Regionalliga Southwest

14:00 FT Aalen 2:1 Eintracht Stadtallendorf

14:00 FT FCA Walldorf 1:2 Hessen Kassel

14:00 FT FSV Frankfurt 0:0 Homburg

14:00 FT TuS RW Koblenz 1:1 Elversberg

14:00 FT TSG Balingen 0:1 Freiburg II

14:00 FT Hoffenheim II 4:2 Bayern Alzenau

14:00 FT Kickers Offenbach 1:0 Ulm

14:00 FT Sonnenhof Grossaspach 1:1 FC Giessen

14:00 FT Bahlinger SC 1:0 VfB Stuttgart II

14:00 FT TSV Steinbach 1:1 Pirmasens

Germany - Regionalliga West

14:00 FT RW Ahlen 1:1 Fortuna Duesseldorf II

14:00 FT FC Wegberg-Beeck 0:0 Lippstadt

14:00 FT SC Wiedenbrueck 2:1 Oberhausen

14:00 FT RW Essen 5:0 Schalke 04 II

14:00 FT FC Koeln II 2:1 Bergisch Gladbach

14:00 FT Alemannia Aachen 2:3 SV Straelen

14:00 FT Wuppertal 2:1 VfB Homberg

Ghana - Premier League

17:00 FT Eleven Wonders 1:1 Asante Kotoko SC

Greece - Super League 2

13:45 FT Xanthi 1:1 AE Karaiskakis

13:45 FT Ergotelis 2:3 Trikala

13:45 FT PAE Chania 1:0 Diagoras Rodos

Honduras - Liga Nacional - Clausura

23:00 6' CD Marathon 0:0 Platense FC

Iran - Persian Gulf Pro League

14:00 FT Padideh Khorasan 1:1 Persepolis

14:30 FT Tractor 0:0 Mes Rafsanjan

14:30 FT Naft Masjed Soleyman FC 0:2 Nassaji Mazandaran FC

15:00 FT Zob Ahan 1:0 Sanat Naft Abadan

16:20 FT Esteghlal 0:0 Paykan

Ireland - 1. Division

20:00 FT Cobh Ramblers 0:4 UCD

Japan - J. League 2

07:00 FT V-Varen Nagasaki 2:1 Ventforet Kofu

07:00 FT Giravanz Kitakyushu 0:0 Montedio Yamagata

10:00 FT FC Ryukyu 0:0 Omiya Ardija

Japan - J. League 3

06:00 FT Grulla Morioka 3:2 Imabari FC

Latvia - Virsliga

12:00 FT Riga FC 6:1 FK Spartaks

14:00 Cnc Noah Jurmala -:- BFC Daugavpils

15:00 FT BFC Daugavpils 3:2 FS Metta/LU

Lithuania - A Lyga

15:00 FT Dziugas Telsiai 1:1 FK Kauno Zalgiris

Lithuania - Super Cup

12:40 AP Zalgiris Vilnius 4:5 FK Panevezys

Luxembourg - National Division

16:00 FT Una Strassen 1:3 FC Victoria Rosport

17:00 FT RM Hamm Benfica 0:2 CS Fola Esch

North Macedonia - Prva Liga

15:00 FT Makedonija GjP 1:2 FC Academy Pandev

Malaysia - Super Liga

15:00 FT UiTM 0:2 Selangor

15:00 FT Penang FC 2:1 Perak

15:00 FT Kuala Lumpur City 0:0 Sabah FA

Mexico - Liga de Expansion MX Clausura

01:00 FT CD Tepatitlan de Morelos 1:0 Cimarrones de Sonora

Moldova - National Division

17:00 Pst Speranta -:- FC Sfintul Gheorghe

17:00 Pst Dacia Buiucani -:- FC Sheriff

Montenegro - 1. CFL

13:00 FT FK Podgorica 2:1 Rudar Pljevlja

15:00 FT Petrovac 0:0 Decic Tuzi

16:00 FT OFK Titograd 0:4 Sutjeska

17:00 FT FK Iskra 1:1 Jezero

18:00 FT Buducnost Podgorica 0:1 Zeta

Morocco - Botola Pro

16:00 FT MAT Tetouan 3:0 Renaissance Club Zemamra

18:15 FT Difaa El Jadida 0:0 Chabab Mohammedia

20:30 FT Youssoufia Berrechid 0:1 MCO Oujda

Netherlands - Tweede Divisie

14:30 Cnc Noordwijk -:- GVVV Veenendaal

14:30 Cnc AFC -:- Excelsior Maassluis

15:00 Cnc IJsselmeervogels -:- HHC

15:00 Cnc ASWH -:- Koninklijke HFC

15:00 Cnc Jong FC Volendam -:- Katwijk

15:30 Cnc Rijnsburgse Boys -:- TEC

15:30 Cnc Quick Boys -:- Spakenburg

15:30 Cnc SVV Scheveningen -:- Kozakken Boys

18:00 Cnc De Treffers -:- Jong Sparta Rotterdam

Nigeria - NPFL

17:00 FT Sunshine Stars 0:0 Akwa United

Poland - 1. Division

12:40 FT GKS Jastrzebie 1:2 Puszcza Niepolomice

12:40 FT Miedz Legnica 0:1 Radomiak Radom

13:00 FT Resovia 1:1 Odra Opole

14:00 FT Stomil Olsztyn 0:5 Sandecja Nowy Sacz

16:00 FT Zaglebie Sosnowiec 3:0 Widzew Lodz

17:00 FT LKS Lodz 1:0 GKS Belchatow

Poland - 2. Division

12:00 FT Lech Poznan ll 0:2 Pogon Siedlce

12:00 FT Sokol Ostroda 2:1 Olimpia Elblag

12:15 FT Chojniczanka Chojnice 1:3 SKRA Czestochowa

13:00 FT Hutnik Nowa Huta 1:3 Znicz Pruszkow

15:15 FT Motor Lublin 2:3 Slask Wroclaw ll

17:00 FT GKS Katowice 1:0 Olimpia Grudziadz

18:00 FT Wigry Suwalki 2:0 KKS 1925 Kalisz

Qatar - Qatar Stars League

15:00 FT Al-Gharafa 0:2 Al-Sadd

17:15 FT Al-Wakra 0:0 Al-Khor

17:15 FT Umm Salal 3:2 Al-Rayyan

19:30 FT Al-Arabi 2:3 Al-Duhail SC

19:30 FT Al-Khuraitiat 1:2 Al-Ahli

19:30 FT Qatar SC 1:2 Al-Sailiya

Romania - Liga II Promotion Group

20:30 FT FC Dunarea Calarasi 0:0 ASU Politehnica Timisoara

Romania - Liga II Relegation Group A

10:00 FT Farul Constanta 1:1 Ripensia Timisoara

10:00 FT ACS Fotbal Comuna Recea 5:0 Pandurii

Romania - Liga II Relegation Group B

09:55 FT Concordia Chiajna 1:1 FC Unirea Slobozia

10:00 FT CSM Resita 0:1 Petrolul Ploiesti

10:00 FT Viitorul Pandurii Targu Jiu 2:4 Gloria Buzau

Russia - PFL Grp. 1

12:00 FT Biolog Novokubansk 1:0 Spartak Nalchik

Russia - PFL Grp. 2

12:00 FT Kazanka Moscow 1:2 FC Chita

13:00 Pst Murom -:- Zenit Irkutsk

Scotland - League Two

16:00 FT Cowdenbeath 0:1 Albion Rovers

16:00 FT Queen's Park 1:0 Stirling Albion

16:00 FT Annan Athletic 0:3 Elgin City

16:00 Cnc Brechin City -:- Stirling Albion

16:00 Cnc Cowdenbeath -:- Annan Athletic

16:00 Cnc Edinburgh City -:- Stranraer

16:00 Cnc Elgin City -:- Stenhousemuir

16:00 Cnc Queen's Park -:- Albion Rovers

South Africa - Premier Soccer League

15:00 FT Swallows FC 1:1 Lamontville Golden Arrows

17:00 FT Cape Town City FC 0:0 Baroka FC

17:00 FT Maritzburg United 5:1 Chippa United

South Korea - K-League 1

07:00 FT Suwon Bluewings 1:3 Jeonbuk FC

09:30 FT Seongnam FC 0:1 Ulsan Hyundai

12:00 FT FC Seoul 0:1 Gangwon FC

South Korea - K-League 2

06:30 FT Chungnam Asan FC 2:1 Gyeongnam FC

09:00 FT Busan I'Park 1:1 Ansan Greeners

Switzerland - Challenge League

16:00 FT Aarau 1:0 Schaffhausen

18:15 FT Thun 3:1 Wil

18:15 FT Winterthur 0:1 Chiasso

18:15 FT Grasshopper 1:4 Xamax

18:15 FT Kriens 1:1 FC Stade Lausanne-Ouchy

Tunisia - Ligue I

15:00 FT JS Kairouanaise 1:3 Ben Guerdane

UAE - Arabian Gulf League

15:45 FT Al-Jazira 3:2 Al-Wasl

15:45 FT Khorfakkan 2:3 Ajman

18:15 FT Sharjah Cultural Club 1:1 Baniyas

Vietnam - V-League

13:00 FT Than Quang Ninh 1:0 Binh Duong

13:00 FT Hong Linh Ha Tinh 3:5 FLC Thanh Hoa

14:15 FT Viettel 3:0 Saigon FC

Denmark - Kvindeligaen Championship Group

14:00 FT KoldingQ 1:2 Broendby IF

14:00 FT Fortuna Hjoerring 1:2 HB Koege

15:00 FT FC THY-Thisted Q 1:0 FC Nordsjaelland

England - WSL

15:00 FT Reading FC 0:5 West Ham United

France - Division 1

14:30 FT Montpellier 0:4 Reims

14:30 FT Bordeaux 1:0 GPSO 92 Issy

14:30 FT Le Havre 0:2 Dijon Foot

Spain - Primera Division

12:00 FT Real Sociedad 0:1 Eibar

12:00 Pst Atletico Madrid -:- Deportivo La Coruna

12:30 FT Rayo Vallecano 3:3 Valencia

14:00 FT Madrid Femenino 2:4 UD Granadilla Tenerife

Content created and supplied by: Sylvester_731 (via Opera News )

Opera News is a free to use platform and the views and opinions expressed herein are solely those of the author and do not represent, reflect or express the views of Opera News. Any/all written content and images displayed are provided by the blogger/author, appear herein as submitted by the blogger/author and are unedited by Opera News. Opera News does not consent to nor does it condone the posting of any content that violates the rights (including the copyrights) of any third party, nor content that may malign, inter alia, any religion, ethnic group, organization, gender, company, or individual. Opera News furthermore does not condone the use of our platform for the purposes encouraging/endorsing hate speech, violation of human rights and/or utterances of a defamatory nature. If the content contained herein violates any of your rights, including those of copyright, and/or violates any the above mentioned factors, you are requested to immediately notify us using via the following email address operanews-external(at)opera.com and/or report the article using the available reporting functionality built into our Platform

YOU MAY LIKE

Cristiano Ronaldo Gives A Glimpse Of His Workout Room

7 minutes ago

2 🔥

Cristiano Ronaldo Gives A Glimpse Of His Workout Room

Reports From Stamford Bridge Key Chelsea Star Reportedly Heading To Old Traford During Summer

10 minutes ago

25 🔥

Reports From Stamford Bridge Key Chelsea Star Reportedly Heading To Old Traford During Summer

Chelsea Key Star Reportedly Heading To Old Traford During Summer Transfer Window

12 minutes ago

16 🔥

Chelsea Key Star Reportedly Heading To Old Traford During Summer Transfer Window

Man Utd Overtake Real Madrid in Pursuit of £52m Rated Defender, Contacts Made And Talks Advance

16 minutes ago

14 🔥

Man Utd Overtake Real Madrid in Pursuit of £52m Rated Defender, Contacts Made And Talks Advance

Erling Halaand Names Two Chelsea Players He Wishes To Play With Someday

17 minutes ago

105 🔥

Erling Halaand Names Two Chelsea Players He Wishes To Play With Someday

Checkout Intimate Photos Of Cristiano Ronaldo And His Lovely Wife Georgina Rodriguez

17 minutes ago

39 🔥

Checkout Intimate Photos Of Cristiano Ronaldo And His Lovely Wife Georgina Rodriguez

Tuchel Hints On Benching Two Chelsea Players As He Plans To Give Tammy Abraham A Chance

31 minutes ago

68 🔥

Tuchel Hints On Benching Two Chelsea Players As He Plans To Give Tammy Abraham A Chance

Super Seven Multibets With Great Odds And Both Teams To Score For Monday's Huge Returns

34 minutes ago

72 🔥

Super Seven Multibets With Great Odds And Both Teams To Score For Monday's Huge Returns

UEFA Champions League Picks And Other Teams Around Europe To Bank On For A Mega Win

40 minutes ago

15 🔥

UEFA Champions League Picks And Other Teams Around Europe To Bank On For A Mega Win

Four Games That Will Give You Good Money Today

46 minutes ago

140 🔥

Four Games That Will Give You Good Money Today

COMMENTS